Adım Adım İnstagrama Reklam Verme

İnstagram’a reklam vermeye başlamadan önce yapacağınız atacağınız ilk adım facebook sayfanızı yine facebookta bulunan Business Manager’a bağlamaktadır. Adım adım instagrama reklam verme şu şekilde gerçekleşmektedir.

Adim-adim-instagram

Adım adım instagrama reklam verme ye facebook sayfanızı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Öncelikle facebook business manageı kurmanız şart. Programı kurduktan sonra sayfanızdaki başla butonuna başlamanız gerekir. Bir sonraki adım olarak instagram için kullanmak istediğiniz facebook reklam hesabınıza bağlamanız gerekiyor. Bunu yapmak için business ayarlarından reklam vermek istediğiniz sayfa hesabınızı seçin. Sayfa hesabınızı seçtikten sonra ayarlar kısmından instagram hesabınızı seçmeniz gerekiyor. Belirtmiş olduğum bu işlemleri sağladıktan sonra Facebook reklam editör kısmına giderek reklam verip veremeyeceğinizi görebilirsiniz.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra ise yeni kampanya oluştur veya var olan kampanyayı seçebilmektesiniz. İnstagram reklamlarından iyi bir dönüşüm almak için Hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Adim-adim-instagrama-Reklam-Verme

Hedefinizi belirleyip buna bağlı olarak reklam yapmanızda yarar var. Dilerseniz telefondan mobil uygulamalardan dilerseniz bilgisayarınızdan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Reklam ayarlarınızı günlük ya da ne kadar yayınlanmasını istiyorsanız kendiniz belirleyebilirsiniz. Kısacası tarihini ayarlamak sizin elinizdedir. Kısa bir zaman sonra yapılan reklamın sizin için iyimi kötümü ilerlediğini ancak zamanla anlayabilirsiniz. Kendinize belirlemiş olduğunuz bütçe içerisinde kampanyanızı hedefleyebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın