Google’a Nasıl Reklam Verilir?

Merhaba değerli Reklav Medya Blog okuyucuları, bu yazımızda size Google’a nasıl reklam verilir konusunu resimli ve adım adım ele alacağız. Oldukça geniş ve karmaşık bir yapı olan Google Adwords’ün sadece hesap oluşturma ve bir kampanya kurulumu kısımlarını anlatacağız.

Tabikide  Google’a en kolay ve profesyonel yöntemle reklam vermek için bize iletişim bölümünden veya 0322 363 00 90 no lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizin için en doğru reklam stratejisini geliştirerek hem doğru hemde verimli bir şekilde Google Adwords reklamlarınızı yönetebilir.

 

 1. Gmail oluşturma,Gmail.com ‘a girerek yeni bir hesap oluşturuyoruz. Tüm bilgileri girdikten sonra kaydımızı tamamlayıp gmail adresimiz oluşmuş oluyor.
 2. Adwords’de Kayıt ve Oturum Açma,Gmail.com kaydımızdan sonra bu mail adresimiz ile adwords.google.com adresine giriyoruz ve sağ üst bölümden OTURUM AÇIN linkini tıklıyoruz.Oturum açma işleminden sonra Adwords’e kayıt işlemlerimize sırasıyla devam ediyoruz.

  devam dedikten sonra ilk kampanyamızı oluşturma aşamasına geçebiliriz.
 3. Kampanya oluşturma,İlk Kampanya oluşturma sırasında;
  Günlük bütçe : Reklamımızın gün içerisinde harcayacağı bütçe tutarı,
  Yer: Reklamınızın gösterileceği yerler,
  Ağlar:  Reklamın hangi reklam ağında yayınlanacağı (sadece aramalarda veya bazı web sitelerinde de dahil olmak üzere arama ağında),
  Anahtar Kelime: Reklamlarınızın Google’da hangi kelimelerde yayınlanacağı,
  Teklif: Anahtar kelimelerin tıklama başı fiyat tekliflerini otomatik olarak mı yoksa manuel mi ayarlamak istediğiniz,
  Reklam: Google’da arama yapan kullanıcıların anahtar kelimenizi tetiklediğinde göreceği reklam metnidir.

  Aşağıda örnek olarak hazırlanmış bir kampanya bulunmakta;
 4. Faturalandırma bilgilerini oluşturma ve ödeme,Son olarak faturalandırma adresinizi ve kart bilgilerinizi ekledikten sonra ödeme gerçekleştirerek reklamlarınızı aktif edebilirsiniz.Reklamlarınızın onaylanması 1 iş günü kadar sürecektir.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın