Youtube Reklamları

YouTube’da arama hacmi olarak Google’dan sonra dünyanın en büyük 2. arama motoru olarak gösterilebilir. Bing ve Yahoo aramalarını birleştirsek onları ikiye katlayacak kadar çok fazla Youtube Araması yapılmakta. Ayrıca günde 2 milyar youtube videosu izlenmekte.  Tüm bu veriler youtube u müthiş bir pazarlama aracı haline getirmekte. Youtube reklamları ile videonuzun binlerce ve milyonlarca izlenme sağlanabilir. Hem de sadece izlendikçe ödeme yaparsınız.

YouTube popüler kültür platformu olarak daha fazla kullanılmaya devam ediyor, buna paralel olarak reklam potansiyeli de gittikçe artıyor.

Youtube Reklam Modelleri

youtube-reklam-modelleri

YouTube Video Öncesi Reklamları

Seçtiği videoyu izlemek isteyen kullanıcılara, videolardan önce gösterilen en etkili ve dikkat çekici YouTube Reklam modelidir. Belirli videoları hedefleyebileceğiniz gibi, demografik hedeflemeler yaparak, yaş ve cinsiyet hedeflemleri yapabileceğiniz gibi ilgili alanı ve youtube yeniden pazarlama da bu sistemde aktif edebilirsiniz. Normal video boyutunda ve 5 Sn Sonra reklamı geç şekilinde olan bu reklamda tam ekranda yapılabilmektedir. Video öncesi reklamlar da kullanıcıların satın almak ya da ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi için Web sitenizi gönderebilirsiniz.

YouTube Video Yanında Reklamları

“video oynatma sayfasının” en sağ üst köşesinde yer alır. Bu reklamlar, belirli videoları, temaları veya belirli demografik görüntüleyicilerde görünmesini hedefleyebilirsiniz. Youtube video yanında reklamları tıklamaları en üst seviyede olan bir modeldir. Sebebi ise video izleyen bir kullanıcının odaklandığı noktanın hemen yanında yer almaktadır. Youtube video yanında reklam modelinde tıklanması durumunda ilgili Videonuza veya Kanal sayfanıza ziyaret etmeleri için kullanıcıları yönlendirebilirsiniz.

YouTube Arama Sonuçları Reklamları

Kullanıcı YouTube’ da anahtar sözcük araması gerçekleştirir, sonra arama sonuçları sayfasında görüntülenen reklamlar YouTube video içeriğinizi arama sonuçlarının en üst kısmında yer alacak şekilde listeye dahil eder. YouTube arama motoru reklamları, belirli anahtar kelimeleri, anahtar kelime temaları veya video görüntüleyicilerinin belirli demografik özelliklerine görede hedefleyerek youtube arama sonuçlarında reklam verebilirsiniz. Bu reklam modelinde ise kullanıcı reklamlarınıza tıkladığında web sitenize değil, youtube Kanal sayfası içindeki bağlantılara veya videonuzun üzerine yönlendirebilir oradanda sitenize ziyaret seçebilirsiniz.

YouTube Banner Reklamları

YouTube.com.tr’nin içinde videoların içinde, altında ve video izleme sayfasında ki sağ taraftaki banner reklam alanlarında gösterilir. Bu reklamları tıkladığında, Web sitenize doğrudan kullanıcıları diğer görüntülü reklam ağında olduğu gibi direk yönlendirirsiniz.

YouTube ana sayfa reklamları, Ana Sayfa Masthead Birimi ile 970x250px boyutunda ve rezervasyon modeliyle çalışan sabit fiyatlı YouTube Ana Sayfa reklam birimidir. YouTube ana sayfa reklamları genellikle CPM, gösterim bazında veya gün başına sabit maliyet üzerinde ücret uygulanır.

YouTube‘da reklam vermek istiyorsanız Partner Ajansımıza hemen ulaşabilirsiniz.

 

Reklav ® Kesintisiz Destek Hizmeti

Reklamlarınız hakkında bilgi almak, düzenleme yaptırmak için bize telefon, e-posta ya da canlı olarak skype adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuzu memnuniyetle cevaplandırmaya hazırız.  Müşteri temsilcilerimiz ve hesap uzmanlarımız her türlü sorunuzu bıkmadan, sıkılmadan yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır.

 • Telefon Desteği    (09:00 – 21:00)    [0322 363 00 90]
 • Whatsapp Desteği   (09:00-21:00)   [Müşteri Temsilcinizden Alabilirsiniz]
 • Skype Desteği   (09:00 – 01:00)        [reklavmedya]
 • Mail Desteği   (09:00 – 01:00)           [info@reklav.com.tr]

 whatsapp-128 skype-icon MetroUI_Mail

Youtube Reklam Başvuru Formu

  Adınız*

  Epostanız*

  Telefonunuz*

  Mesajınız

  TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın