E-Ticaret Sektörü İçin Google Adwords Reklamları Nasıl Verilir?

Dijital dünyanın en fazla kullanılan arama motoru Google, özel olarak geliştirilen tanıtım ve reklam uygulaması Google Adwords ile işletme ve firmalara sanal ortamın en avantajlı içeriğini de beraberinde getirmektedir. Kısa süre içerisinde artış sağlanmasına yol açan bu uygulama, benzersiz alt yapı desteği ile de, e-ticaret alanında faaliyet gösteren firmaların sıklıkla tercih ettikleri reklamcılık çalışmalarının da ilk sıralarında yer almaktadır. Peki e-ticaret firmaları Google Adwords reklamı verebilmek için neler yapmalıdır? Bu yazımızda sizlere bu konuyu sıralı bir şekilde açıklayacağız.

Google-Hesabi

Google Hesabı Açın

Google Adwords üzerinden reklam verebilmek için ilk olarak Gmail uzantılı bir mail adresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerin işletme bilgileriniz ile birebir doğru olması gerektiğidir.

Google Adwords Oturumu Açın

Gmail hesabı oluşturduktan sonra adwords.google.com.tr adresine giderek, almış olduğunuz mail hesabı ile oturum açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Oturum açma ekranında ilerlemenizin ardından fatura adresi ekleme işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra oturumunuz başarılı bir şekilde açılmış olacaktır.

Kampanya ve Bütçe Oluşturun

Adwords hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk olarak, reklamınızın görüntülenmesini istediğiniz bölgeyi seçerek bir kampanya oluşturmalısınız. Bunu takiben reklamınızda kullanacağınız kelimelere özel bütçe belirlemenizi yaparak, satış stratejinizi kendinize özel belirlemeniz gerekmektedir.

Reklam Grubu Oluşturun

Kampanya ve bütçe tanımlanmasından sonra, reklamınızda kullanacağız kelimeleri satır alanına tanımlamanız istenecektir. Bu noktada reklamınız en iyi şekilde yansıtacak kelimeleri seçmelisiniz ve ürününüzün en dikkat çekici özelliklerini vurgulamalısınız. Tüm işlemleri tamamlamanızın ardından fatura adresi bilgilerinizi detaylı bir şekilde girmeniz gerekecektir.

butce-belirleme

Kampanyalara Giriş Yapın

Kampanyalara giriş yapmanızın ardından karşınıza, bir önceki aşamada oluşturduğunuz kampanya taslağı gelecektir. Kampanyada belirlediğiniz kelimeler, Google Adwords tarafından belirlenen en alt rakamlar ile gösterilecektir. Bu noktada fiyatların kuruş bazında üzerinde teklif sunmanız yararınıza olmaktadır.

Faturalandırma ve Ödeme İşlemlerinizi Gerçekleştirin

İşlemleri tamamlamanızın ardından faturalandırma alanına gelmeniz gerekmektedir. Bu alanda bütçe belirleme ve ödeme yapma seçenekleri sunulacaktır. Bütçenizi gün bazında belirlemenizin ardından ödeme alanına gelerek, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz doğrultusunda işleminiz tamamlanacak ve reklamınız Google üzerinde yayınlanmaya başlayacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 2,33. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Taglar:
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın