E-ticaret Siteleri İçin Adwords Optimizasyon Önerileri

Ürün ya da hizmet temini için hazırladığınız elektronik ticaret sitenizin internette yer alıyor olması ile birinci aşama tamamlanmıştır. Ancak bu sitenin varlığından kimsenin haberdar olmadığı ve tanıtılması gerekliliği bulunmaktadır; yani reklamının yapılması, sunduğunuz ürün ya da hizmetleri Google’da arayanların sonuçlar bölümünde sizin sitenizi en ön sıralarda görmesi gerekmektedir.

Adwords-Optimizasyon

Eğer bu tip bir adım atılmazsa; e- ticaret siteniz, kimsenin gelip geçmediği bir yerde açılmış mağaza ile aynı durumda olacaktır. E – ticaret sitenizde hareketliliği ve beklentilerinizi gerçekleştirmek için, geçerliliği ispatlanmış Google Adwords programına katılmanız olacaktır.

Bu programda başarıya ulaşmak, reklam giderinizi azaltırken karınızı arttırmanız için size yararlı olabilecek birkaç öneriyi sıralamak gerekirse, bunlar;

  • E – ticaret siteniz Google araçları ile uyum içinde çalışmalıdır.
  • Sitenizde yer alan ürün ya da hizmet başlık ve kategoriler özenle oluşturulmalıdır.
  • Ürün ya da hizmet tanıtımı sayfalarında gerekli bilgiler ve detaylar çok iyi anlatılmalı. İlgili yazımlar özgün bir anlatıma sahip olmalıdır.
  • Seçilecek anahtar kelimeler, ürün ya da hizmetlerle ilgili olmalı, açılış sayfasında anahtar kelimeler olmalıdır.

E-ticaret-Siteleri-İcin-Adwords

Tüm bunlar ve Google Adwords programının işleyiş şekline uygun gösterilecek titizlikle, e – ticaret siteniz kısa zamanda arama sonuçlarında üst sıralarda görünür hale gelecektir. Google Adwords programından en etkin şekilde faydalanmak ve reklam maliyetinizi düşürmek için; Google Reklam Adwords Sertifikalı reklam ajansımızla www.reklav.com.tr üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın