Etkili Facebook Reklamları İçin 5 İpucu

Günümüzde çok fazla bir şekilde sosyal medya kullanan kullanıcı bulunmaktadır. Resim paylaşım yerine bunu sadece reklam amaçlı kullanan kişilerde bulunmaktadır. Birçok firma facebook tarafından vermiş olduğu reklamlar sayesinde ürün tanıtımı ya da firma tanıtımını kolay bir şekilde sağlamış bulunmaktadır. Peki, Etkili facebook reklamları için 5 ipucu nedir söyle ufak bir araştırmasını sağlayalım.

facebook-reklamlari

Reklam veren kişilerin yapmış olduğu araştırmalara bakarsanız etkili facebook reklamları için 5 ipucu’nu şu şekilde sıralayabiliriz. Görsel anlamada paylattığınız resim kalitesine önem verin. Resim canlılık ve kalitesi size yapmış olduğunuz reklamın neredeyse yarısını kaplamaktadır. Size iyi bir iş çıkaracak görseli bulduktan sonra reklam kampanyanızı başlatmanız gerekir.

Görselinizi seçtikten sonra görsel bulunan yazının uygun olması için resim üzerinde birkaç uygulama deneyin. Ondan sonra karar verin. Sade bir renklendirme kullanın et etkili reklam seçeneklerden bir tanesidir. Parlak ve canlı renkler kullanın. Gözün yorduğu alacalı renklerden uzak durun. En etkili renkler Yeşil turuncu sarı ve kırmızıdır. Bunlar görselinizin bir anda patlamasını sağlamaktadır. Her zaman doğal olan uygulamaları seçin. Firma reklamı yapıyorsanız eğer çalışanlarınızdan birinin resmini ya da resimlerini seçin.

Etkili-facebook-reklamlari

Etkili facebook reklamları için 5 ipucu tabi ki bunlar ile sınırlı değildir. Reklamlarınızda hata yapmaktan sakın korkmayın. Çünkü unutmayın hata yaparak ancak doğru ve etkili bir reklama ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın