Google Adwords Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Her geçen gün gelişen online alt yapılar ve teknolojik yenilikler sayesinde, içinde bulunulan çağın en etkili pazarlama tercihleri içerisinde dijital ticaret ve dijital pazarlama ilk sıralarda yer almaktadır. Bu amaca hizmet etmek için dünyanın en büyük ve en etkili arama motoru olan Google tarafından oluşturulan Google Adwords; özel tıklama başına maliyet alt yapısı ile yapılan aramaların sonuçları içerisinde, işletmelerin sağladıkları ürün ve servisleri kullanıcılara en üst sıralarda getirme garanti veren ücretli bir dijital pazarlama uygulaması olma özelliği taşımaktadır.

Küçük ya da büyük ölçekli olması fark etmeksizin tanıtımının yapılması istenilen her türlü ürün ve servisin, en hızlı şekilde Google reklamları içerisinde yer almasını sağlayan Google Adwords; günümüzde en hızlı kitlesel tanıtım araçları arasında bulunuyor. Oldukça basit olarak çalışan bu sistemde ilk olarak yapılması gereken, tanıtımı yapılacak hizmet ya da ürüne özel anahtar kelimelerin belirlenmesi oluyor. Anahtar kelimelerin belirlenmesinin ardından, belirlenen her kelimeye Google tarafından bir ”Kalite Puanı” atanır. Ardından bu anahtar kelimeler için tıklama başına maliyet ücretlendirmesi yapan tüm kişi ya da işletmeler, maliyet oranı ve kalite puanlarının çarpımından ibaret olan bir açık arttırmaya dahil edilir.Google-Adwords-Nedir

Bu hesaplama sonucunda verilen maliyet tutarı ve anahtar kelime kalitesi baz alınır ve Google algoritması üzerindeki reklam sıralaması belirlenir. Bu sisteme göre bakıldığı zaman, sıralamayı değiştirecek en önemli kriter anahtar kelimeler için verilen kalite puanı olmaktadır.

Bu puanın yüksek olması içinse en önemli unsurlara örnek olarak; internet sitesinin şeffaf ve kolay yapıya sahip olması, kullanıcılar tarafından gelen tıklanma oranı ve seçilen kelimenin reklamı belirleyici nitelikte olması gösterilebilmektedir. Google Adwords alanında her türlü hesaplama ve profesyonel içerik desteğini sağlamakta olan Reklav Medya; deneyimli kadrosu ve çözüm odaklı iş anlayışı ile, içeriklerin en üst sıralarda yer alması açısından benzersiz bir destek sunmaktadır. Reklav Medya ile dijital pazarlama ve reklamcılık alanlarında yükselişe geçmek oldukça kolay ve ulaşılabilir bir hal alıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP