Google Reklamları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

İnternetin yaygınlaşması ve kullanımın artmasıyla, bu alanda da tüketicilere ulaşma çabası artmış, ürün ve hizmet sunanlar kendilerini hedef kitlelerine en etkin ve hızlı şekilde tanıtabilmek için sürekli bir çabanın içine girmiş bulunmaktadırlar. Bunun en etkin yolu tabii ki reklam ile başlamaktadır.

İnternette-reklam-verme

İnternette reklamın istenen verimliliği göstermesi için, hazırlık aşamasının doğru strateji ve doğru algoritmaların kullanılması gerekmektedir. Bu gün arama motorunda zirvede bulunan Google’da reklam verme konusunda en fazla karşılaşılan soruları ve cevaplarını sıralamak gerekirse;

  • Google reklamları için sabit ücret var mı?

Reklam bütçenizi tamamen kendiniz oluşturursunuz. Örnek vermek gerekirse, günlük reklam gideriniz 50 lira ise, aylık 1500 liralık bir bütçeye göre reklam süreciniz oluşturulur.

  • Google reklamları için anahtar kelime nedir?

Sunduğunuz ürün ya da hizmetle ilgili, Google’da kullanılan en fazla kelime ya da kelime gruplarının belirlenmesi, yazılı reklam metinlerinde bunların kullanılmasıdır.

  • Google reklamları için web sitenizin olması gerekir mi?

E- ticaret için kendinize ait site oluşturmak istemiyorsanız, sosyal sayfalardaki ( Facebook gibi ) açacağınız tanıtım sayfaları ya da e – ticaret hizmeti sunan kuruluşların bünyesinde oluşturacağınız dükkan bölümünüze ait linklerle bağlantılı reklam çalışması yapılabilir.

Reklam-vermek-icin-ne-yapmali

  • Reklam vermek için ne yapmalı?

Bu süreçte sunacağınız ürün ya da hizmetlerin niteliklerini belirlemeli, ulaşmak istediğiniz hedef kitle ve reklam bütçenizi ayarlayarak, Google çalışma ortağı bir ajansla yola çıkmanız hedeflerinize çok daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kesintisiz müşteri desteği ile hizmet sunan ajansımıza www.reklav.com.tr üzerinden ulaşabilir ya da Google Adwords Reklam Başvuru Formu’nu doldurarak sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz: http://reklav.com.tr/google-adwords-arama-agi-reklamlari/

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın