Google Sağ Sütundaki Reklamları Kaldırıyor

Geçtiğimiz günlerde Google Adwords arama ağında sağ sütundaki reklamların kaldırılması testlerini yapan Google artık Sağ sütundaki reklamları kaldıracağını açıkladı. Şimdiye kadar  sol ilk 3 sütunda gösterilen Google reklamları artık 4 reklam olarak gözükecek ve sağ blokta reklam bulunmayacak.

Günlerdir üzerinde tartışılan konu sonunda Google tarafından da doğrulandı ve kademeli olarak dünya genelinde uygulanmaya başlayacağını bildirdi. Bu uygulama Google’ın mobil aramalardaki artış ve internet reklamcılığının geleceğinin mobil odaklı oluşu görüşünde olduğu için olarak değerlendirildi.

Google masaüstü aramalarında yapılan bu düzenleme sonucunda google reklamları artık  ilk 4 alan ve alt 3 alanda gösterilecek. Bu çalışma Google reklamlarındaki ilk sayfa tekliflerini ve rekabeti arttıracağa benziyor.

google-otel-reklami

 

reklamGoogle daha önce de adwords reklamlarının önüne sarı bant şeklinde “reklam” ibaresini ekleyerek kullanıcılarının bilgilendirmesi yönünde bir çalışma yapmıştı.

Gelirinin %98 ‘i Reklamlardan oluşan Google bunları neden yapıyor?

Google proje halinden bu güne kadar tek odağı olan kullanıcı memnuniyetini arttırma vizyonunu sürdürüyor. Daha önce Google aramalarını kullanan ziyaretçilerinin reklamlara bilmeden tıkladığı ve yanlış yönlendirildiği konusunu değerlendiren Google kullanıcı davranışlarını pozitif yönde geliştirmek için her türlü düzenlemeyi hayata geçiriyor.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın