YouTube Reklamlarının Önemi

Teknolojinin gelişimi, internetin yaygınlaşması ve mobil cihazlar dahil hemen her yerden ulaşılabilir olması, görsel kaynakların çok daha fazla kişiye ulaşmasını kolaylaştırmıştır. Görsel kaynak konusunda bugün en gelişmiş ve kullanımı en yüksek olan sorgulama aracı YouTube olarak karşımıza çıkmaktadır. Görsel sorgulama ve takip oranı günümüzde yüzde 65 olarak belirlense de bu oranın 2019’a kadar yüzde 80’leri aşacağı öngörülmektedir.

YouTube-videolarinda-reklam

Böylesi bir kullanımın olduğu alanda, YouTube videolarında reklam vermek umulandan çok daha geniş bir kitleye ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda hedef kitle belirlenerek, direkt onlara ulaşımda YouTube üzerinden verilecek reklamlarla mümkündür. YouTube reklamları ile elde edebileceğiniz faydaları sıralamak gerekirse;

  • Düşük maliyetli olması. İlk 5 saniye içinde kullanıcı “ reklamı atla ” seçeneğini kullanırsa, herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  • Görsellik sayesinde dinamik reklam filmi hazırlanarak, daha etkin ve verimli sonuçlar alınabilir.
  • Günün önemli zamanını internet başında geçirmek artık zamanımızın normali olmuştur. Bu nedenle reklam filmleri günün her saatinde kullanıcılar tarafından görülebilmektedir.
  • Sadece bilgisayar değil, mobil cihaz kullananlara da erişilebilir.
  • Tanınırlık ve bilinirliğinizi statik reklamlara çok daha kısa sürede gerçekleştirebilir, reklam ile daha fazla detay ve bilgi paylaşabilirsiniz.

YouTube-platformu

Reklam alanında düşük bütçe ile YouTube platformunda neler başarılabileceği konusunda engin deneyimimizle size her tür desteği sunmaktayız. Bunun için web sitemizi  www.reklav.com.tr görebilir ve bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
TOP Call Now ButtonŞimdi Arayın